Projektor multimedialny – jak wykorzystać go do nauki?

projektor na prezentację

Technologia w zawrotnym tempie idzie do przodu. Ma ona wpływ na każdy aspekt naszego życia. Współczesne telefony pozwalają nam nie tylko na rozmowy telefoniczne, lecz także na wideokonferencje. Oświetlenie w domu może być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji. Nowoczesne technologie wykorzystuje się również w szkolnictwie. Przestarzały rzutniki wyświetlający wyłącznie nieruchome obrazy, może zastąpić nowoczesny projektor multimedialny.

Czym jest projektor i jak działa?

Projektor multimedialny jest urządzeniem, za pomocą którego wyświetla się nieruchome oraz ruchome obrazy dostarczane do niego ze źródeł cyfrowych, takich jak komputer, pendrive, a nawet smartphone.

Początkowo może przypominać rzutnik, ponieważ obraz również wyświetlany jest na bardzo dużych powierzchniach. Różnica jednak widoczna jest gołym okiem. Jakość obrazu wyświetlanego za pomocą rzutnika niczym nie umywa się do obrazu z multimedialnego projektora. To właśnie dzięki tej właściwości projektory zyskały ogromną popularność w biznesie oraz edukacji.

Nauczyciele chwalą sobie te urządzenia, ponieważ za ich pomocą są w stanie przekazać uczniom więcej informacji, przy mniejszym nakładzie pracy. Raz przygotowaną prezentację multimedialną mogą wyświetlać w kilku klasach i nie są już zmuszeni wszystkiego pisać na tablicy.

Projektor BenQ – świetne urządzenie do nauki

Projektor BenQ charakteryzuje się przede wszystkim:

  • szerokim zakresem rozdzielczości – można go wykorzystać zarówno w dużym, jak i małym pomieszczeniu,
  • wysokim współczynnikiem kontrastu – czytelnie wyświetla liczby, tekst oraz tabele,
  • wysokim poziomem jasności – zapewnia doskonałą jakość i widoczność obrazu nawet w jasnym pomieszczeniu
  • technologią PointWrite – dzięki niej każda powierzchnia może stać się tablicą,
  • funkcją wielodotykową – można kreślić na wielu ekranach,
  • możliwością uruchomienia przez nauczyciela różnych aplikacji.

Jego dodatkowym atutem jest także prostota instalacji oraz obsługi. Nawet nauczyciele, którzy nie przepadają za nowoczesnymi technologiami, poradzą sobie z projektorem BenQ. Dlatego jest on doskonałym wyborem do szkoły lub przedszkola.

Projektor Casio – idealny sprzęt do szkoły i biura

Projektor Casio to błyskawicznie działające urządzenie. Na lekcjach zazwyczaj nie ma zbyt wiele czasu. Sprzęt od Casio od razu po włączeniu szuka źródła i automatycznie inicjuje projekcję. Może być gotowy do pracy nawet w 5 sekund. Dodatkowo jest on przystosowany do ciągłej pracy. Wyświetlanie obrazów przez kilka godzin nie stanowi dla niego problemu. Można zatem przygotowywać lekcje w formie multimedialnej i wyświetlać je na każdych zajęciach. Projektor Casio cechuje się także wyraźnym obrazem w jasnych pomieszczeniach.