Laboratoria przyszłości – inwestycja w nowoczesną edukację

dzieci i drukarki 3D

Już we wrześniu 2022 roku we wszystkich szkołach w Polsce mają zostać stworzone laboratoria przyszłości, czyli wirtualne laboratoria wieloprzedmiotowe, z takim wyposażeniem jak: okulary Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR, mikrokontrolery, roboty edukacyjne, drukarki 3D oraz wiele innych nowoczesnych sprzętów. Jest to największa inwestycja mająca na celu stworzenie nowoczesnej edukacji w polskich szkołach – projekt jest finansowany z funduszu przeciwdziałania COVID-2019, jako jeden z postulatów „Nowego Ładu”.  

Korzyści płynące z powstania Laboratorium Przyszłości

Dzięki temu programowi każdy z uczniów polskich szkół będzie miał zapewniony dostęp do najnowszych sprzętów. Wyposażenie szkół w najnowsze sprzęty pozwoli na rozwijanie pasji uczniów i pogłębianie ich wiedzy. Przyczyni się również do zwiększenia jakości kształcenia w polskich szkołach, dając im większą konkurencyjność względem innych krajów. Szkoły mogą dostać dofinansowanie nawet do 300 zł na ucznia, które mogą wykorzystać na sprzęty do nowoczesnych laboratorium przyszłości VR.

Jakie wyposażenie może być zakupione do szkół?

Wyposażenie do szkół takie jak gogle wirtualnej rzeczywistości VR można znaleźć na stronie laboratorium przyszłości. Znajdują się tam zestawy oraz sprzęty, które odpowiednio wyposażą wirtualne laboratoria przedmiotowe w polskich szkołach.

Należą do nich między innymi:

 • wirtualne laboratorium wieloprzedmiotowe ClassVR dla 8 uczniów, w którego skład wchodzą:
  • Zestaw Podstawowy Laboratoria Przyszłości
  • Wirtualne Laboratorium Przedmiotowe ClassVR – zestaw 4 szt.
  • Licencja rocznego dostępu do portalu wirtualnych lekcji
  • Zestaw 4 ręcznych kontrolerów USB do ClassVR
  • Zestaw 4 Kostek do Class VR
  • Kamera Insta 360 One X2
 • Pracownia Druku 3D SkriLab, w skład której wchodzi drukarka 3D wraz z wyposażeniem.

Możliwe jest również zakupienie zestawu gogli VR – zobacz Gogle Wirtualnej Rzeczywistość (VR)

Takie wyposażenie pozwoli stworzyć nowoczesne i bezpieczne laboratoria przyszłości, w których każdy uczeń będzie mógł się rozwijać i poznawać nowe ciekawe zagadnienia, a w przyszłości być może tworzyć innowacyjne rozwiązania w różnych dziedzinach nauki. W końcu inwestycja w młodych to najlepsza inwestycja dla naszego kraju.