Photo "Multimedia boards in school - what are they?" - Keyword: Education technology

Tablice multimedialne w szkole – czym są?

Technologia odgrywa coraz większą rolę w dzisiejszym społeczeństwie, a edukacja nie jest wyjątkiem. Wprowadzenie nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, takich jak tablice multimedialne, ma ogromne znaczenie dla procesu nauczania i uczenia się. Tablice multimedialne oferują interaktywne funkcje i możliwości multimedialne, które mogą Read more

interaktywna podłoga

Podłogi interaktywne: Czym są?

Podłogi interaktywne to rewolucyjny wynalazek. Ten niesamowity wirtualny system wykorzystuje komputer, czujniki wykrywające ruch oraz projektor. Dzięki temu dzieci mogą brać udział w zabawnych zajęciach ruchowych. Podłoga interaktywna pozwala dzieciom wchodzić w interakcje między sobą i z obrazami. Co to Read more

dzieci i drukarki 3D

Laboratoria przyszłości – inwestycja w nowoczesną edukację

Już we wrześniu 2022 roku we wszystkich szkołach w Polsce mają zostać stworzone laboratoria przyszłości, czyli wirtualne laboratoria wieloprzedmiotowe, z takim wyposażeniem jak: okulary Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR, mikrokontrolery, roboty edukacyjne, drukarki 3D oraz wiele innych nowoczesnych sprzętów. Jest to największa Read more

projektor na prezentację

Projektor multimedialny – jak wykorzystać go do nauki?

Technologia w zawrotnym tempie idzie do przodu. Ma ona wpływ na każdy aspekt naszego życia. Współczesne telefony pozwalają nam nie tylko na rozmowy telefoniczne, lecz także na wideokonferencje. Oświetlenie w domu może być sterowane za pomocą pilota lub aplikacji. Nowoczesne Read more

rzutnik - Projektor LCD

Projektor LCD

Projektor LCD jest rodzajem rzutnika do wyświetlania wideo, obrazu lub danych komputerowych na ekranie lub innej płaskiej powierzchni. Aby wyświetlać obrazy, projektory LCD (wyświetlacze ciekłokrystaliczne) zazwyczaj wysyłają światło z lampy metalohalogenkowej przez pryzmat lub serię filtrów dichroicznych, które oddzielają światło Read more